ABC EKONOMII

ABC EKONOMII to program UNICEF-u mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej dzieci. W ramach  projektu dzieci otrzymują książkę pt. „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” dedykowaną przedszkolakom (5-6-latkom), której autorami są Wiktor Czepczyński i Żaneta Kupczyk.

Dzieci z grupy „Elfy” zapoznały się z  12 opowiadaniami, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii i finansów. Dzieci, wraz z głównymi bohaterami – Zosią i Maksem, poznały odpowiedzi na nurtujące pytania, takie jak np. czym są pieniądze, skąd się biorą i dlaczego nie z bankomatu? Po co pracujemy i jaki można mieć zawód? Czym jest budżet domowy, co to znaczy oszczędzać, czy też kim jest wolontariusz?