Oferta programowa

Oferta programowa przedszkola obejmuje podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodną z wytycznymi MEN w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz.356)

Programy wiodące
W roku szkolnym 2023/2024 nauczyciele planują i organizują pracę wychowawczo- dydaktyczną w oparciu o:

• Program wychowania przedszkolnego Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo

W przedszkolu organizowane są również zajęcia logopedyczne

Katalog metod stosowanych w przedszkolu
Obok metod tradycyjnych stosujemy w swojej pracy również nowoczesne metody i formy pracy , zapewniające wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych 3A ( akceptuj, aktywizuj, angażuj).
Należą do nich:

• Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz;
  • Dziecięca matematyka -E. Gruszczyk- Kolczyńskiej;
  • Pedagogika zabawy „Klanza”- zabawy i zajęcia ze wszystkich obszarów edukacji;
  • Gry planszowe
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne;
  • Metoda opowieśći ruchowej J.C.Thulin;
  • Metoda gimnastyki twórczej (ekspresyjnej) Rudolfa Labana;
  • System umuzykalnienia Carla Orffa;
  • Aktywne słuchanie muzyki Batti Strauss;
  • elementy muzykoterapii i relaksacji;
  • Techniki parateatralne (zabawy w teatr): drama; pantomima, teatr palcowy, teatrzyk kukiełkowy, pacynkowy;
  • Metoda twórczego myślenia J. Osborne „Burza mózgów“;
  • Bajkoterapia;