TYDZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DZIECIOM W PRZEDSZKOLU 3-7 kwietnia 2017 roku

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ –  WSPÓLNE BAJKOCZYTANIE

2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Jest obchodzone w rocznicę urodzin duńskiego poety, a zarazem jednego z największych światowych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena. W Polsce w celu zachęcenia rodziców do czytania książek swoim dzieciom od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” /nasze przedszkole również bierze udział w akcji/. Ma ona na celu uświadomienie ludziom, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Natomiast czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi.

W tym roku w naszym przedszkolu chcielibyśmy zaprosić Rodziców do codziennego czytania dzieciom. Zachęcamy do czynnego włączenia się w akcję – zapraszamy na wspólne bajkoczytanie we wszystkich grupach przedszkolnych.