Elektroniczna ewidencja pobytu dziecka w przedszkolu- Karta Mieszkańca

Przedszkolu nr 14 w Gdyni obowiązuje elektroniczna ewidencja pobytu dziecka w przedszkolu.

Obecność w przedszkolu i godziny pobytu dziecka są ewidencjonowane za pomocą czytnika umieszczonego w szatni przedszkolnej (rejestrujące „wejście” i „wyjście”) poprzez odbicie indywidualnej karty zbliżeniowej z przypisanym imieniem i nazwiskiem (Karta Mieszkańca, Karta Przedszkola).

Prosimy rodziców nowo przyjętych przedszkolaków (jeśli na ten moment nie posiadają jeszcze) o wyrobienie Karty Mieszkańca Gdyni. Wystarczy założyć konto na portalu https://konto.um.gdynia.pl/registration złożyć wniosek i odebrać kartę w jednym z punktów dystrybucji. Więcej informacji o karcie: https://karta.um.gdynia.pl/about

Kartę Mieszkańca może otrzymać każdy mieszkaniec Gdyni (Wystarczy spełnić jeden z warunków:  Rozliczam PIT w Gdyni, Płacę podatki miejskie, Płacę za media w Gdyni, Jestem zameldowany w Gdyni). Dla osób, które nie spełniają żadnego z tych warunków przygotowana została Biała Karta Przedszkola. Zostanie ona wydana po złożeniu wniosku u dyrektora przedszkola.

W przypadku posiadania Karty Mieszkańca –Aby upoważnić osobę w systemie do odbioru dziecka należy:

1. wejść na stronę www.gdynia.pl
  2. wybrać zakładkę Karta Mieszkańca
  3. po prawej stronie wybrać zakładkę logowanie
  4. jeżeli logowanie następuje po raz pierwszy należy założyć konto , jeżeli posiada się konto należy wcisnąć zaloguj się
  5. po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka
  6. w panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole
  7. w zakładce dodaj Nowe Upoważnienie należy wpisać osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka ( analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku).

Rodzic logując się na swoje konto Karty Mieszkańca widzi dokładnie kto przyprowadził i odebrał dziecko oraz o jakiej godzinie to nastąpiło. System również pokazuje jaka jest należność do uiszczenia przy przekroczonym czasie pięciu godzin w przedszkolu (nie dotyczy 6-latków). Rodzic za pośrednictwem Karty również może zgłaszać nieobecność dziecka. Wystarczy kliknąć wybraną datę w kalendarzu, kiedy dziecko nie będzie obecne w przedszkolu. Dzięki temu przedszkole przygotowuje mniejszą ilość posiłków, a rodzic nie jest obciążany opłatą za niewykorzystane obiady czy śniadania. Nie ma wówczas konieczności potwierdzania tej nieobecności w inny sposób.