Wizyta Tirka w Przedszkolu

W dniu 26 października odwiedził nasze przedszkole Inspektor Transportu Drogowego. Podczas wizyty omówione zostały z dziećmi podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, oraz zakładanie kasków i ochraniaczy, kiedy poruszają się rowerkami czy na rolkach. Przedszkolaki aktywnie uczestnicząc w spotkaniu, zapoznały się również z misją ITD oraz miały możliwość wejścia do oznakowanego pojazdu. Każda z grup na pamiątkę otrzymała uśmiechniętego krokodylka Tirka. Mamy nadzieję, że spotkanie z inspektorem Transportu Drogowego, posłuży dzieciom w rozwijaniu prawidłowego nawyku, w bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym.