Dzień Ziemi- Sprzątamy dla Polski

21 kwietnia obchodząc Dzień Ziemi przyłączyliśmy się do V Edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.

Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dla Polski” pod patronatem m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Każda z grup przedszkolnych wyruszyła na spacer do lasu, zaopatrzona w rękawiczki oraz worki do segregacji śmieci. Efekt?  Zebraliśmy kilkanaście worków ze śmieciami. Większość odpadów to porzucone butelki, papier, puszki aluminiowe, czyli wszystko to co każdy może zabrać ze sobą i posprzątać.

Podsumowując, celem tych wszystkich działań było wzmacnianie świadomości ekologicznej dzieci uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata. A zatem promujmy na co dzień hasło: Zachowajmy porządek obok siebie.